Mirësevini në faqen e Besëlidhjes. Për të bashkëpunuar me ne ose për informacion. Kontakt: info@ksbeselidhja.com

Zhgënjen Besëlidhja në Kupë

Beselidhja humbet 3:1 kunder Bylisit ne Lezhe, ne ndeshjen e vlefshme per turin e pare te Kupes se Shqiperise. Lezhjanetzbresin ne fushe me shume mungesa ne formacion duke menduar me shume per ndeshjen e ardhshme ne kampionat kunder Ades ne velipoje. Te paret qe kalojne avantazh jane miqte me ane te Dimo ne minuten e 50' te takimit dhe 10 minuta me pas eshte po Dimo qe shenon edhe golin e dyte, Mirsad Gruda shkurton diferencen e golave ne minuten e 63' por eshte perseri Dimo qe shenon nje triplete ne kete takim duke e mbyllur takimin ne 3:1 per Bylisin.BESËLIDHJA-BYLIS 1-3
Shënues: Gruda (p) 63′ /
Dimo 50′,60′,85′
BESËLIDHJA:Salaci,Alcani (Shyti
38′) Prela, Noka,Lini (Muca
60),Halili, Buraku, Pustina (Gruda
60′) Matia, Rustja, Kulli. Trajner:
A.Bruka
BYLIS: Sinov, Kepi, Begaj Shosha
(Goxhaj 46′) Idrizi Koreshi,
Hamzai (Bezubov 46), Dimo,
Sulollari, Gega (Guy 46′) Arbëri
Trajner: N.Ilievski
Gjyqtarë: M.Dervioshi, M.Qeseri,
N.Sterkaj (Shkodër)
K.Verdhë: Sulollari
Back To Top