Mirësevini në faqen e Besëlidhjes. Për të bashkëpunuar me ne ose për informacion. Kontakt: info@ksbeselidhja.com

Sezoni 1937 - Hera e parë për Besëlidhjen në Superligë

Statistikat e Superligës Shqiptare për sezonin 1937. Sezoni 1937 shënon edhe pjesëmarrjen e parë në Superligë për skuadrën lezhjane. Në këtë sezon morën pjesë gjithsej 10 ekipe dhe Besëlidhja që në atë kohë quhej Bardhyli Lezhë u rëndit në vëndin e gjashtë me 15 pikë. SK Tirana është edhe kapionia e Superligës për këtë sezon pa pësuar asnjë humbje dhe  vetëm një barazim.


Rënditja e Superligës 1937
1 SK Tirana 18 17 1 0 74 8 35
2 Vllaznia 18 14 1 3 55 15 29
3 Besa 18 10 2 6 49 20 22
4 Skënderbeu 18 8 2 8 22 31 18
5 Bashkimi Elbasanas 18 7 3 8 28 28 17
6 Bardhyli 18 6 3 9 22 42 15
7 Dragoj 18 4 5 9 18 36 13
8 Durrësi 18 4 3 11 13 35 11
9 Ismail Qemali 18 3 4 11 10 43 10
10 Tomori 18 3 4 11 17 50 10

* 'Bashkimi Elbasanas' është KS Elbasani, 'Bardhyli' është Besëlidhja, 'Dragoj' është Pogradeci, 'Durrësi' është Teuta dhe 'Ismail Qemali' është Flamurtari.

Burimi: ksbeselidhja.com
Back To Top