Mirësevini në faqen e Besëlidhjes. Për të bashkëpunuar me ne ose për informacion. Kontakt: info@ksbeselidhja.com

U-17: Nikaj udhëheq Besëlidhjen drejt fitores

Përveç futbollistëve ky takim ka pasur për protagonist edhe erën shumë të fortë që e ka shoqëruar gjatë gjithë kohës. Miqtë shënuan të parët dhe u duk sikur fitorja për ta do të ishte formalitet, por nuk ndodhi kështu.

Lezhjanët në pjesën e dytë futen me besim dhe bëjnë një paraqitje spektakolare. Përveçse barazojnë rezultatin me Nikajn, që pa dyshim ishte lojtari më i mirë për vendësit, kalojnë në avantazh në kohën shtesë me Zeqajn.
 
Besëlidhja - Lushnja 3-2
Besëlidhja: Prendi, Përndreca, Përndoj, Marku, Molla, D. Marku, Haxhiaj, Kalej, Sherri, Nikaj, Zeqaj (u aktivizuan: Bilbili, Përvathi, Vocaj). Trajner: G. Zenuni
Lushnja: Gorrica, Herri, Mone, Arapi, Bilbili, Hoxha, Hasalla, Mezini, Sula, Gjermeni, Pepa (u aktivizuan: Korreshi, Shabani). Trajner: G. Taullau
Shënues: Haxhiaj 32′, Nikaj 57′, Zeqja 80′/ Mezini 8′, Sula 35′
Kartonë të verdhë: Marku, Zeqja / Herri
Gjyqtarë: K. Prenga, U. Çuni, E. Preloshi (Laç)

Burimi: Sporti Shqiptar
Back To Top