Mirësevini në faqen e Besëlidhjes. Për të bashkëpunuar me ne ose për informacion. Kontakt: info@ksbeselidhja.com

Besëlidhja kërkon fitoren e rradhës përpara publikut të saj

Nesër Besëlidhja do të përballet me Luftërarin i cili ndodhet momentalisht në vëndin e parë me pikë të plota. Do të jetë një ndeshje e bukur ku objektivi jonë do të jetë patjetër fitorja pasi lezhjanët luajnë edhe në shtëpi përpara tifozave të tyre. Historikisht, ballafaqimet mes të dy ekipeve në fjalë, kanë qenë të forta dhe me të papritura. Kështu, disa herë Beslidhja ka përfituar pikë në stadiumin “Gjirokastra”, ndërsa dhe Luftëtari ka fituar në Lezhë. Por, e veçanta e këtyre përballjeve ka qenë fakti se është luajtur pastër dhe me korrektësi. Ndeshja pritet me mjaft entuziazëm edhe nga tifozeria lezhjane e cila kërkon një fitore me shumë gola ndaj gjirokastritëve.
Burimi: ksbeselidhja.com
Back To Top