Mirësevini në faqen e Besëlidhjes. Për të bashkëpunuar me ne ose për informacion. Kontakt: info@ksbeselidhja.com

Tre fitore do t'i siguronin Besëlidhjes mbijetesën matematike!

Futbolli lezhjan po kalon momentet më të vështira në historinë e tij. Besëlidhja rrezikon serizisht rënien në kategorinë e dytë, mbas 50 viteve. Megjithatë, ka akoma shpresë. Janë edhe tren ndeshje për tu luajtur dhe Besëlidhja ka mundësinë të sigurojë matematikisht qëndrimin në kategorinë e parë nëse i fiton të treja këto takime. Kjo është e mundur pasi kalendari ka vënë përballë njëra tjetrës ekipet që luftojnë për mbijetesën. Duke marrë 9 pikë në tre ndeshjet e fundit, Besëlidhja mund të lërë poshtë vetes Naftëtarin, Gramshin dhe dy midis Burrelit, Dinamos ose Ilirisë, duke siguruar në këtë mënyrë qëndrimin në kategorinë e parë. Më poshtë mund të shikoni edhe kalendarin e plotë të të gjitha takimeve për skuadrat që luftojnë për mbijetesën:

Besëlidhja 
Besëlidhja - Dinamo
Partizani - Besëlidhja
Besëlidhja - Iliria

Burreli
Burreli - Iliria
Pogradeci - Burreli
Burreli - Mamurrasi

Kamza
Partizani - Kamza
Kamza - Lushnja
Ada - Kamza

Elbasani
Elbasani - Mamurrasi
Gramshi - Elbasani
Elbasani - Himara

Butrinti
Butrinti - Gramshi
Himara - Butrinti
Butrinti - Naftëtari

Ada
Ada - Himara
Naftëtari - Ada
Ada - Kamza

Iliria
Burreli - Iliria
Iliria - Dinamo
Besëlidhja - Iliria

Himara 
Ada - Himara
Himara - Butrinti
Elbasani - Himara

Dinamo
Besëlidhja - Dinamo
Iliria - Dinamo
Dinamo - Pogradeci

Back To Top