Mirësevini në faqen e Besëlidhjes. Për të bashkëpunuar me ne ose për informacion. Kontakt: info@ksbeselidhja.com

Java 24: Sukthi - Besëlidhja 0:2. Besëlidhja e mbyll me fitore

Besëlidhja e ka mbyllur me fitore këtë kampionat pasi ka fituar në Sukth 2-0 ndaj skuadrës vendëse. Megjithëse një sfidë ku asnjë prej ekipeve nuk kishte objektiva, është zhvilluar një lojë e fortë dhe janë akorduar dy kartonë të kuq. Miqtë kanë shënuar në fraksionin e dytë me anë të Grudës dhe Allamanit.

Sukthi - Besëlidhja 0:2
Shënues: Gruda 75′(p), Allamani 90′
Sukthi: Gjergji, Rigo, Kalluci, Goxhaj, Kasa (Goraj 45′), Ibrahimllari, Romilli, Barçi (D.Curri 70′), Xhemalaj (Hodo 75′), Pasha, Beu. Trajner: E.Curri
Besëlidhja: Rexhepi, Ujka, Begaj, Gruda, Shima, Allamani, Lekaj, Pjetri, Lala, Nekaj, Përgjini. Trajner: S.Bardhi
Kartonë të verdhë: Romilli, Ibrahimllari, Pasha, Beu, D.Curri
Kartonë të kuq: Goxhaj 55′, Kalluci 75′
Gjyqtarë: A.Gjeci, E.Zeqaj, F.Shkëmbi
 
Back To Top