Mirësevini në faqen e Besëlidhjes. Për të bashkëpunuar me ne ose për informacion. Kontakt: info@ksbeselidhja.com

Java 27: Tërbuni - Besëlidhja 2-0. Merr fund ëndrra Superligë!

Zhgënjim i madh në Pukë. Tërbuni arrin të ngjitet në elitën e futbollit shqiptar.  Të besuarit e Elvis Plorit tashmë janë zyrtarisht në Superiore pas një sezoni fantastik në Kategorine e Parë duke e mbyllur të parët në Grupin A në kuotën e69 pikëve.  Në ndeshjen e sotme ndaj Besëlodhjes pukianët nuk e kanë diksutuar për asnjë moment fitoren dhe kanë fituar në fund me rezultatin e pastër 2-0 falë golave të shënuar nga Lekaj dhe Marku në secilën pjesë. Një triumf i madh për qytetarët e Pukës që tashmë do ta shohin e ekipin e tyre mes skuadrave elitare në futbollin shqiptar.

TËRBUNI - BESËLIDHJA 2-0
Golat: Lekaj 41′ Marku 86′
Formacionet
TËRBUNI: Gylen; Lekaj, Kepi, Lila, Mone; Çutra, Greca, Rroca; Mziu, Djarmati; Agastra. Trajner: Elvis Plori
BESËLIDHJA: Bejte; Shytani, Jakupi, Dibra, Samina; Erkoçeviç, Muçollari, Djordjevic, Malo, Manuka; Bajiç. Trajner: Ridvan Kulli
DELEGAT: Albano Janku
VËZHGUES: Fatmir Tare
   
Back To Top